Toplu Mail Gönderim Maceranıza Bugün Başlamanız için 8 Fikir

toplu mail gonderim

Toplu mail gönderim yazılımı satın almak tıpkı spor salonu üyeliği satın almaya benzer. Yüksek bir motivasyonla spor salonu üyeliği satın aldıktan sonra belki hayat şartları sebebiyle gerekli iradeyi gösterip devam edemediğiniz anlar olmuştur. Bariz faydaları olsa bile. Ancak toplu mail göndermek ya da e posta pazarlama çalışması yapmak zor değildir. Şablonunuzu oluşturup listelerinizi düzenledikten sonra basit bir şekilde gönderim yapabilirsiniz. Aslında bakarsanız tüm bunların hazırlığı maksimum iki saat alır, tıpkı spor salonuna gitmek gibi.

Spor yapanlar bilirler, az ama devamlı bir şekilde spor yapıldığında birkaç ay içerisinde etkisini hissettirir. Toplu mail gönderimine de bu açıdan yaklaşın. Az bir uğraşla belirli periyotlarda gönderimler yapabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey başlamak. Burada başlamanız için 8 fikir üzerinde duracağız.

8 Adımda Bugün Başlayın

  1. Yeni Ürün, Yeni Hizmet: Yakın zamanlarda yeni bir ürün lansmanı yapacaksanız veya yeni bir hizmet departmanınız oluştuysa bunu bir an önce duyurmanız gerekiyor. Bu konuda en iyi tanıtım kanalı şüphesiz e posta duyurularıdır. Etkileyici konu başlığı ve cazibeli bir tasarımla ürününüzü duyurabilir ve nasıl satış yaptığınızı seyredebilirsiniz.
  2. Durgun Zamanlar: Bazen öyle zamanlar olur ne telefon çalar, ne sipariş gelir ne de alıcılardan bir e mail. İşte böyle zamanlarda müşterilerinize sınırlı sayıda kupon kodları sunarak toplu mail gönderebilirsiniz. Şüphesiz bu satışa teşvik için güzel bir yoldur.
  3. Düşünce Gücü: Yeni bir blog yazısı mı yazdınız ya da bir etkinlik duyurunuz mu var? Hemen uygun bir şablon tasarlayıp hedef kitlenize gönderebilir ve web sitenize trafik çekebilirsiniz. Böylelikle yazılarınız veya etkinliklerinizden üyelerinizi haberdar etmekle kalmayıp onların sosyal medyada paylaşmalarına da ön ayak olabilirsiniz. Mutlaka geri dönüş elde edersiniz tabi oyunu kuralına göre oynarsanız.
  4. “Sınırlı Stok” Vurgusu: Hiç kimse güzel bir teklifi kaçırmak istemez. Belirli bir ürününüzde sınırlı stok durumu varsa bunu mutlaka müşterilerinize toplu mail gönderim planı oluşturarak duyurmanız gerekir. Sonrasında panelinizden detaylı raporları takip ettiğinizde kampanyanızı birden çok defa açan üyeler göreceksiniz. Evet güzel haber, müşterinizin ilgisini çekmeyi başardınız. Bu yeni bir satışın habercisi olabilir.
  5. “Büyük İndirim” Mesajı:  Her ürünün bir yaşam döngüsü vardır. Üretilirler, piyasaya sürülürler, piyasa ürüne doyar ve sonrasında talep eğrisinde sert düşüşler yaşanır. Ürünler stokta beklemeye başlarlar. Böyle anlarda bir kampanya modeli hazırlayıp zararına satış da olsa büyük indirim başlığıyla müşterilerinize gönderi yapabilirsiniz. Hem siz stoklarınızı eritmiş olursunuz hem de müşterileriniz ürününüze büyük indirimle kavuşmanın mutluluğunu yaşarlar.
  6. Anket Yapın: Müşterilerinizi biraz daha tanımak için iyi bir fırsattır. Sevdiği şeyleri veya taleplerini en iyi öğrenmenizin yolu anketlerdir. Internet üzerinde online olarak kolaylıkla anket formları hazırlayabileceğiniz siteler var. Anketi hazırladıktan sonra sıra geldi şablon tasarımına. Şablonunuzun içeriğine müşterilerinizi teşvik edecek küçük ödüller ve indirim mesajları koyabilirsiniz. Tabi ankete cevap vermek şartıyla.
  7. Yeniden Merhaba Deyin: Bazen öyle alıcılar vardır hiçbir mailinizi açmazlar. Bunları raporlamalardan takip edebilirsiniz. Onlara kişiselleştirilmiş maillerinizle yeniden bir “merhaba” mesajı gönderebilir ve bir şans daha verebilirsiniz. Mesajınızın içeriğinde indirim, ücretsiz kargo veya deneme sürümlü ürünlerinizi önerebilirsiniz. Büyük olasılıkla sitenizi ziyaret edeceklerdir.
  8. Temizleyin: 7. maddedeki gibi hala pasif olan ve maillerinizi açmayan kullanıcılar varsa burada da bir şans verin. Eğer yine başarısız olursanız artık onları listenizden silmenin vakti gelmiştir. Böylelikle toplu mail gönderim maliyetiniz azalmış olacaktır.

Yukarıdaki maddelere bakarsanız aslında e posta pazarlama çalışmaları tıpkı spor salonuna gitmek gibi bir dizi devamlılık ve alışkanlık gerektiriyor. MailGraf olarak her zaman kişisel e posta pazarlama danışmanlığı hizmetimiz için bize ulaşabilirsiniz. En doğru ve verimli çalışmaları birlikte planlayarak başaracağımıza inanıyoruz.

Menü