Neden Toplu Mail Gönderimi Yapmalısınız?

toplu mail nasıl gönderilir

Müşterilerinizle olan bağınızı güçlendirir

Şirketinize duyulan sadakat ve güven, müşterilerinizle düzenli temas halinde artar. Toplu mail gönderimi, bunu başarmanın yollarından biridir. Yasal sınırlar içerisinde olmak koşuluyla üyelerinize ürün ve hizmetleriniz hakkındaki bilgileri toplu mail atarak duyurabilirsiniz.

Reklamlarınız için bir platform

Ürün veya hizmet satan veya şirketini tanıtmak isteyen herkes bu hizmete başvurmalıdır. (Potansiyel) bir müşteri tam olarak aradığı şeyi ona sağlayacağınızı sizden alacağı emailler ile öğrenebilir. Web sitenizde oluşturacağınız “e-bülten kayıt eklentileri” ile müşterilerinizden email adreslerini onların rızaları ile alarak kendilerine belirli dönemlerde newsletter gönderebilirsiniz.

E-Bülten, işletmeniz için reklam vermenin birçok yolundan biridir – ancak neredeyse diğerlerinden daha uygun maliyetli ve daha verimlidir. Baskı ve nakliye masrafları veya israfı yoktur (çevre sayesinde). Ve radyo, gazete veya reklam panoları gibi diğer reklam araçlarının aksine, teklifinizle gerçekten ilgilenen kişilere daha sık ulaşırlar.

Bu durum çiçekçi dükkanı örneğinde nasıl görünüyor?

Sevgililer günü için özel ilanınızı şehirdeki bir posterde tanıtıyorsunuz. Burada aynı anda birçok kişiye ulaşabilirsiniz, ancak aslında bunlardan sadece birkaçı hedef grubunuza aittir. Çünkü posterinizi gören herkes çiçeklerle ilgilenmiyor ya da Sevgililer Günü için çiçeklere ihtiyaç duymuyor.

Diğer taraftan toplu mail gönderimi ile muhtemelen genel olarak daha az kişiye ulaşacaksınız, ancak e-bülten alıcılarınızın bu özel teklifinizi değerlendirme olasılığı önemli ölçüde daha yüksek. Çoğu zaman, bülteninize formları kullanarak kayıt yaptıran bülten alıcıları arasında düzenli müşteriler olabilir ve sizden email alır almaz web sitenizi ziyaret ederek ürün siparişi verebilir.

Email pazarlamanın avantajları

  • Bazı email marketing servislerinde toplu mail gönderim çok hızlıdır, bu nedenle alıcıya ulaşmak sadece birkaç saniye alır.
  • E-posta ile aynı anda çok sayıda kişiye ulaşılabilir – ancak yine de kişisel olarak, bülteninizi en küçük ayrıntısına kadar kişiselleştirebilirsiniz.
  • Günümüzde hemen hemen herkese e-posta yoluyla ve genellikle her yerde erişilebilir. E-postayı sadece evde/ofiste bilgisayardan değil, aynı zamanda akıllı telefonunuzda hareket halindeyken de alabilirsiniz.
  • Alıcı, bülteninizi ne zaman ve nerede okuyacağına karar verebilir.
  • İlgi çekici bir e-bülten maili yalnızca iki tıklama ile diğer kişilere yönlendirilebilir.
  • E-posta ile iletişime geçmek kolaydır. Bir alıcının yalnızca bülteninize soru sormak veya doğrudan sipariş vermek için yanıt vermesi gerekir.
  • Toplu mail gönderim sonuçları en ince ayrıntısına kadar raporlanarak ölçülebilir.

Ayrıca, e-posta yoluyla reklam yayınlamanın diğer bazı kanallardan daha fazla kabul edilme olasılığı daha yüksektir. Bunun iki nedeni vardır: Öncelikle kayıt olduğunuz işletmeden e-mail gelmesini beklersiniz, çünkü birçok çevrimiçi mağaza ve portalda e-posta adresinize zaten kaydolmuşsunuzdur veya belki de bu nedenle bir e-posta adresi oluşturdunuz. İkincisi, bu tür reklamlar diğer reklam türlerinden farklıdır. Gerekirse, bülten aboneliğini istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Bu nedenle, e-posta ile reklam vermek, birçok açıdan posta kutusu reklamlarıyla karşılaştırılabilir. (Örnek, Gmail reklamları) Herkes reklamcılıktan memnun olmasa bile, birçok insan için yararlı bir bilgidir.

Reklamların getirisi nedir?

Toplu mail gönderimi ve gelen kutusunda görünen reklamlar birbirinden farklıdır. Daha kesin olmak gerekirse, örneğin Gmail reklamlarını kimlerin gördüğü, kimlerin tıkladığı bilgisi elde edilemez.

Email marketing ise tüm faaliyetlerin detaylı bir şekilde elektronik olarak raporlanması ve değerlendirilmesi avantajına sahiptir. Böylece tam olarak kaç kişinin reklamınızı gördüğünü, kaç kişinin ona bir şekilde tepki verdiğini, kimlerin emailinizi açıp tıklama yaptığını (ör. Bir bağlantıyı, görseli veya butonu tıklamak) ve reklam kampanyasının hangi satış payına sahip olduğunu tam olarak bilirsiniz.

İhtiyacınıza göre

Postanın ne kadar profesyonel olması gerektiğine bağlı olarak, birkaç dakika içinde hazır olabilir veya birkaç gün yatırım yaparak kaliteli bir görsel de tasarlayabilirsiniz.

Haber bülteni oluşturmak için bir ajansa ve özel tasarım, teknoloji veya pazarlama bilgisine ihtiyacınız yoktur. Herkes önceden bilgi sahibi olmasa bile bir bülten oluşturabilir. Hem zaman hem de bütçe açısından ihtiyaçlarınıza en uygun şekilde planlanabilir.

Toplu mail nasıl gönderilir diye merak ediyorsanız bize ulaşın. Email pazarlama stratejinizi belirlediyseniz size memnuniyetle yardımcı olacağız.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

dijital pazarlama
e-bülteni

Son yazılar

toplu mail gönderme mailgraf
Menü