Mailing Tasarım Galerisi

Göz alıcı e-bülten tasarımları ile müşterilerinizi etkileyin, satışlarınızı artırın!

Kaliteli mailing tasarımları için kritik öneriler

Email pazarlama’da mailing tasarımları işyerinizin e-postadaki dijital vitrinidir. Binlerce alıcıya gönderilen tanıtım e-postası içeriklerinin nasıl göründüğü hem alıcılar tarafında hem de spam filtreleri açısından çok önemlidir. Örneğin, kaliteli bir mailing tasarımı ile baştan savma oluşturulmuş bir mailing tasarımı arasında müşterilerinizin algısı açısından çok fark vardır. Yapılan araştırmalara göre baştan savma düzenlenen e-bülten içeriklerini bir şekilde açan alıcılar, tasarımı beğenmedikleri ve email içeriğini güvenilir bulmadıkları için e-bültendeki görselleri, linkleri ve butonları tıklamıyorlar. Bazı durumlarda bu tür içerikler spam filtre kriterlerini geçemeyerek spama düşmektedir. Bu nedenle, mailing içeriği oluştururken aşağıda yer alan temel noktalara dikkat edilmelidir. Bazı durumlarda içerik ve gönderici firma özelinde tasarımların nasıl düzenleneceği farklılık gösterebilir.

  1. Mailing tasarımlarının GENİŞLİK ölçüsü 600 px700 px aralığında olmalıdır. UZUNLUK ölçüsü gönderilen kampanyanın içeriğine göre değişmekte olup çok uzun bir tasarım yapılmaması önerilir. İçerikte kullanılacak görsellerin türü yalnızca JPG veya PNG olmalıdır. PDF türündeki görseller mailing tasarımları için uygun değildir.
  2. İçerikteki yazılar ve rakamlar her türlü cihaz (bilgisayar ve akıllı telefonlar) ekranında okunabilecek büyüklükte olmalıdır. Yazı ağırlıklı içerik oluşturulacaksa mutlaka satır ve paragraf aralıklarının mesafeleri açık bırakılmalıdır. Font boyutları küçük, satır aralıkları sıkışık bir içerik düzenlendiğinde emaili açan kullanıcılar ilgili içeriği okumak için odaklanmayacaklardır.
  3. Mailing tasarımında kullanılacak görsellerin ve logoların çözünürlükleri keskin ve kaliteli olmalıdır. Tavsiye 300 ppi. (pixel per inch)
  4. Verilmek istenen tüm mesaj bir e-bülten içeriğinde verilmemelidir. Böyle olduğunda mailing tasarım içeriği şişmekte ve algılanması zor, karışık bir e-bülten ortaya çıkmaktadır. Mümkünse sade bir tasarım yapılmalı ve verilmek istenen tüm detaylar web sitesinde ilgili ürün / hizmet sayfasında verilmelidir. Böylece SEO kapsamında web site trafiği ve web sitesi ziyaret süreleriniz de artacaktır.
  5. Her mailing içeriğinde kurumsal kimlik için mutlaka işletme logosu yer almalıdır.
  6. Tüm mailing tasarımlarının en alt kısmında, bülteni gönderen firmaya ait “firma unvanı, adres, telefon, e-mail adresi, mersis no, üyelik iptal linki” gibi kritik iletişim bilgilerinin yanı sıra gönderilen e-bültenin neden gönderildiğine dair bilgilendirici bir cümle de yer almalıdır.
  7. İçeriğin tamamının tek parça JPG veya PNG türünde görselden oluşması spama düşme sebebi değildir.
  8. Resimlerin indirilmediği ve görüntülenmediği durumlar (Masaüstü Microsoft Outlook) göz önünde bulundurularak içerikteki tüm görsellerin ALT (Alternatif) metinleri, ALT Text görsel içeriğine uygun olarak yazılmalıdır. Bu durumda içerikteki görseli görmeyen alıcı alt kısımda yazan metne göre mailin diğer görsellerini indirip indirmemeye karar verecektir. Böylece hem geri dönüşüm yüksek olacak, hem de email açılma oranları artacaktır.
  9. Mailing göndermeden önce tasarımın, test emaili gönderilerek masaüstü ve mobil cihazlarda nasıl göründüğü test edilmelidir.
  10. Mailing tasarım kalitesinin beklenen satış ve geri dönüşümler üzerinde doğrudan etkisi bulunmaktadır. Yapılan araştırmalara göre kaliteli mailing tasarımları ile gönderilen email pazarlama kampanyalarından sonra tıklama ve satış oranlarının daha fazla olduğu görülmüştür.

Anti-Spam Sertifikasyon

antispam-sertifikasyon-csa

Sertifikalı Gönderenler Üyesi (CSA)

antispam-sertifikasyon-ispa

İnternet Servis Sağlayıcıları Avusturya (ISPA)

antispam-sertifikasyon-eco

İnternet Ekonomisi Derneği (ECO)

Eposta pazarlaması, gönderilen emailler müşteriye güvenli bir şekilde ulaştığında etkilidir. Bu nedenle toplu mail gönderiminde teslim edilebilirlik en önemli faktörlerden biridir. Eposta sağlayıcıları (Gmail, Hotmail, Yahoo vb), kullanıcılarını istenmeyen reklam (spam) emaillerden korumak için spam filtreleri kullanır. Kullanılan filtre kuralları nedeniyle, maalesef meşru ve istenen epostaları göndermek hiç kolay değildir.

Ana odak noktamız, epostalarınızın spam filtrelerine takılmadan müşterilerinize ulaştığından emin olmaktır. MailGraf alt yapısı CSA (Sertifikalı Gönderenler Üyesi) tarafından onaylanmıştır. Bu önemli sertifikalar sayesinde müşterilerinize spamsız toplu mail gönderebilirsiniz.

Menü