Eposta Pazarlama ve Marka Bilinci

e-posta pazarlama ve marka bilinci

Eğer müşterilerinize ürünlerinizi tanıtan veya bildirim amaçlı eposta pazarlama gönderileri yapıyorsanız onların gelen kutularında iyi görünmelisiniz. Çünkü gönderdiğiniz içerik iyiyse, işletmeniz de iyidir kanısı oluşacaktır.

Bu durum daha fazla kişinin e-postalarınıza dikkat etmesine, işinize güvenmesine ve sonraki gönderimlerinize odaklanmalarına sebep olacaktır.

Neyse ki, MailGraf toplu e-posta programı müşterilerinizin gelen kutularında harika görünmenizi sağlar. Panel içerisinde şablon hazırlayabilir ya da 3. Parti programlarla kodlamış olduğunuz HTML email şablonlarınızı panele kolayca aktarabilirsiniz.

Bir e-posta şablonu kullanmanın en önemli özelliklerinden biri, gönderdiğiniz iletilere marka bilinci eklemenizi sağlamanızdır.

E-postalarınızı markalaştırmak, işletmenizin mevcut müşteri portföyünün gelen kutusunda öne çıkmasına yardımcı olur. E-bülten tasarımı yaparken aşağıda belirtilen önemli noktalara dikkat edilmelidir.

1.Logonuzu Ekleyin

Oluşturmuş olduğunuz şablonlar logonuzu kolayca ekleyebilirsiniz. Logonuzu şablonun üst kısmında içerikle uyumlu olacak şekilde yerleştirin. Yapılan araştırmalara göre email alan kullanıcıların web sitesine gitmek için ilk tıkladıkları alan logodur.

2.Renklerinizi Özelleştirin

E-posta pazarlamasında marka bilinci oluşturma konusunda renk seçimi oldukça önemlidir. Hangi renklerin markanızla uyumlu olduğunu zaten biliyorsunuz. Bu renkleri e-posta gönderilerinizde de kullanın. Renklerin RGB ve HEX değerler içermesine izin verin. MailGraf panelinde bu değerleri girebileceğiniz düzenleyici bulunmaktadır.

3.Tutarlı Yazı Tipleri Kullanın

Email içeriklerinde basit ve gözü yormayan yazı tipleri tercih edilir. Çok fazla yazı tipi kullanmak, e-posta şablonlarınızın dağınık görünmesine sebep olabilir ve okuyucularınızdan beklediğiniz geri dönüşü alamayabilirsiniz.

Tercih olarak web sitenizde ya da blogunuzda kullandığınız yazı tipini kullanabilirsiniz. Markanıza uyan ve gönderdiğiniz her ileti ile uyumlu bir veya iki yazı tipi seçin.

4.Görseller Ekleyin

E-postanız, okuyucuyu çeken ve dikkat etmesini sağlayan göz alıcı bir görüntüye sahip olmalıdır. Markalasmanıza yardımcı olacak en iyi fotoğrafları bulmak için internette ve sosyal medya’da birçok kaynak bulunmaktadır.

MailGraf ile gönderdiğiniz emaillere bu emaili sosyal medyada paylaş butonu ekleyerek müşterilerinizin arkadaşlarıyla da bağlantı kurabilirsiniz. Lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Hedef kitlenizin işletmenize güvenmesini, beğenmesini ve tavsiye etmesini sağlayacak görseller seçmenizde yarar var.

5.Link ve Buton Ekleyin

Emaillerinizin içeriğinde harekete geçirici (CTA) (online alışveriş, bağış yapma, kayıt olma vb) işlemlere izin veren bağlantılara ek olarak, web siteniz ve sosyal medya kanallarınıza ulaşım linkleri vermeniz gerekir. Böylece müşterileriniz gelen kutunuzun ötesinde sizinle iletişime geçebilir ve sunmanız gereken şey hakkında onları daha detaylı bilgilendirebilirsiniz.

İşletmeler email pazarlama çalışmaları kapsamında bu butonları ve linkleri kullandıkları şablonlara kolaylıkla ekleyebilmektedirler.

Eğer bu makaleyi okuduysanız, Email Pazarlamasının Avantajları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

dijital pazarlama
e-bülteni

Son yazılar

toplu mail gönderme mailgraf
Menü