En İyi Toplu Mail Gönderme Programı Hangisi?

en iyi toplu mail gönderme programı

Dijital pazarlama alanında en güçlü ve en ekonomik kanalı email pazarlama dersek yanlış olmaz. İşletmeler, müşteri portföylerine kampanya, bildirim, özel gün kutlamaları, hoşgeldin epostaları ve diğer etkinlikler çerçevesinde toplu mail göndererek üyelerine kısa zamanda ve yüksek hız ile ulaşmak istemektedir. Hedef kitleye sorunsuz ulaşıp verimli geri dönüşler elde edebilmek için neler yapmak gerekiyor, toplu mail programı hangi özelliklere sahip olmalı konularına göz atacağız.

toplu mail gönderme

En iyi yöntem veya en iyi toplu mail gönderme programı hangisidir? sorusunun cevabı sıklıkla araştırılır. Online hizmet veren gönderim şirketlerini mi tercih etmeliyiz? Bir toplu mail gönderim programı satın alıp kurulumunu bilgisayarımıza yaparak mı kullanmalıyız?

Mail pazarlama kanalından verim bekleniyorsa, bilgisayara kurulan toplu mail gönderim programları verimli seçenek değildir. Sebebi ise toplu mail gönderimine uygun sunucu yapısının olmaması ve IP adreslerinizin uluslararası tanınırlığı olan anti-spam sertifikasyon şirketleri tarafından tanınmamalarıdır. Çoğu zaman toplu mailler gönderildi gibi görünür ancak günün sonunda birçok iletim problemi meydana gelecek ve çoğu email spam filtrelerine takılacaktır.

Anti-Spam sertifikasyonu nedir?

E-posta pazarlama hizmet sağlayıcılarının IP adreslerinin toplu mail gönderimine uygun olduklarını yazılım, gönderim IP adresi, mail sunucusu vb noktalarda uluslararası geçerliliği olan bir sertifikasyon ile belgeleyen organizasyonlar bulunmaktadır. Bu organizasyonlardan en çok bilinenler ise Return Path, CSA, ISPA, ECO, MAAWG‘dir. Sertifikasyon sayesinde az önce saydığımız organizasyonların yakın ilişki içerisinde olduğu Gmail, Hotmail, Yahoo, AOL gibi email servis sağlayıcılar tarafında spama düşmeden toplu mail gönderimi sağlanmaktadır. Çünkü sertifikasyonlar bir nevi vize niteliğindedir.

Ayrıca web sitenizin barındığı hosting aracılığıyla veya bedava mail adreslerinden toplu mail göndermek kısa sürede mail adresinizin kara listeye alınmasına sebep olacaktır. Bu sayede tekli gönderdiğiniz e-mailler de bir süre sonra spama düşecektir. Bundan dolayı iş email adresinizi toplu email gönderimlerinde kullanmamanız gerekiyor.

Email pazarlama firması seçerken nelere dikkat edilmeli?

Bulut tabanlı ve internet tarayıcısı üzerinde kullanılabilen toplu mail gönderim servisleri bulunmaktadır. Birbirinden farklı çalışma mantığına sahip olan bu servisleri tercih ederken nelere dikkat etmek gerekir? Sundukları yazılım kullanışlılığının yanı sıra uluslararası tanınan kuruluşlardan alınan güvenilir gönderici sertifikalarına sahipler mi? toplu mail gönderimi yapılacak IP adresleri kara listede mi? Panel kullanımları kolay mı? Satın alımdan sonra kullanım esnasında teknik destek ihtiyacınız olursa ulaşabileceğiniz bir teknik destek ekibi var mı? Panel içerisinde kolaylıkla mailing şablonu oluşturabiliyor mu? En önemlisi de yazılım tarafında detaylı raporlama ve ölçümleme kısmında hangi veriler sunuluyor?

Bu arada mailing firması seçmeden önce ilgili firmanın IP adreslerinin kara listede olup olmadığını mail-tester.com uygulaması üzerinden test edebilirsiniz. Bunun için mail-tester sitesinin ana ekranında çıkan email adresini kopyalayıp kullanmış olduğunuz toplu mail servisi üzerinden bu email adresine bir test maili atarak “spam sonucunu kontrol et” butonunu tıklamanız yeterli olacaktır. Uluslararası 25 kara liste baz alınarak sonuç bildirilecektir.

Gelişmiş ve kurumsal email pazarlama programı MailGraf sizin için uygun seçenek olabilir. 0850 532 56 20 iletişim numaramızdan bize ulaşabilirsiniz. MailGraf’ın işletmenize sağlayacağı olası faydalar hakkında sizinle konuşmak ve sorularınızı cevaplamak istiyoruz.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

dijital pazarlama
e-bülteni

Son yazılar

toplu mail gönderme mailgraf
Menü