En İyi Toplu Mail Gönderme Programı Hangisi?

en iyi toplu mail gönderme programı

Dijital pazarlama alanında en güçlü ve en ekonomik kanalı email pazarlama dersek yanlış olmaz. İşletmeler, müşteri portföylerine kampanya, bildirim, özel gün kutlamaları vb. etkinlikler çerçevesinde toplu mail göndererek hedef kitlelerine kısa zamanda ve yüksek hız ile ulaşmak istemektedirler. Hedef kitleye sorunsuzca ulaşarak verimli geri dönüşler elde edebilmek için neler yapmak gerekiyor, toplu mail programı hangi özelliklere sahip olmalı konularına göz atacağız.

toplu mail gönderme

En iyi yöntem veya en iyi toplu mail gönderme programı hangisidir? sorusunun cevabı sıklıkla araştırılır. Online hizmet veren gönderim şirketlerini mi tercih etmeliyiz? Bir toplu mail gönderim programı satın alıp kurulumunu bilgisayarımıza yaparak mı kullanmalıyız?

Mail pazarlama kanalından verim bekleniyorsa, bilgisayara kurulan toplu mail gönderim programları verimli seçenek değildir. Sebebi ise mail gönderim sunucu kısmının olmaması ve uluslararası tanınırlığı olan sertifikasyon şirketleri tarafından tanınmamalarıdır. Çoğu zaman toplu mailler gönderildi gibi görünse de ya filtrelere takılacak ya da geri dönecektir.

Anti-Spam sertifikasyon nedir?

E-posta pazarlama hizmet sağlayıcılarının toplu mail gönderimine uygun olduklarını yazılım, gönderim IP adresi, mail sunucusu vb noktalarda uluslararası geçerliliği olan bir sertifikasyon ile tanıyan ve belgeleyen organizasyonlar bulunmaktadır. Bu organizasyonlardan en bilinirler ise Return Path, CSA, ISPA, ECO, MAAWG‘dir. Sertifikasyon sayesinde az önce saydığımız organizasyonların yakın ilişki içerisinde olduğu Gmail, Hotmail, Yahoo, AOL gibi email servis sağlayıcılar tarafında spama düşmeden toplu mail gönderimi sağlanmaktadır. Çünkü serfitikasyonlar bir nevi vize niteliğindedir.

Ayrıca web sitenizin barındığı hosting aracılığıyla veya bedava mail adreslerinden toplu mail göndermek kısa sürede mail adresinizin kara listeye alınmasına sebep olacaktır. Bu sayede tekli gönderdiğiniz e-mailler de bir süre sonra spama düşecektir.

Email pazarlama firması seçerken nelere dikkat edilmeli?

Bulut tabanlı ve internet tarayıcısı üzerinde çalışan toplu mail gönderim programı sağlayan mailing firmaları bulunmaktadır. Birbirinden farklı çalışma mantığına sahip olan bu servisleri tercih ederken nelere dikkat etmek gerekir? Sundukları yazılım kullanışlılığının yanı sıra uluslararası tanınan kuruluşlardan alınan güvenilir gönderici sertifikalarına sahipler mi? Panel kullanımları kolay mı? Satın alımdan sonra kullanım esnasında teknik destek ihtiyacınız olursa ulaşabileceğiniz bir destek ekibi var mı? Panel içerisinde kolaylıkla mailing şablonu oluşturabiliyor mu? En önemlisi de yazılım tarafında detaylı raporlama ve ölçümleme kısmında size hangi veriler sunuluyor?

Kaliteli bir yazılım ve danışmanlık hizmeti ile email pazarlama çalışmalarınıza başlamak istiyorsanız MailGraf sizin için uygun seçenek olabilir. 0850 532 56 20 iletişim numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

dijital pazarlama
e-bülteni

Son yazılar

toplu mail gönderme mailgraf
Menü