Emlak Sektörü için E Posta Pazarlama

Birçok iş alanında olduğu gibi emlakçılık alanında da e posta pazarlama kanalını kullanmak hatta etkili kullanmak için bir strateji oluşturmak önemlidir. Emlak satışlarında satılan evin, iş yerinin dijital ortamda görsel olarak iyi anlatılabilmesi gerekir. Emlakçılar yaptıkları meslek gereği müşterilerle sürekli irtibat halindedir ve hizmetleri hakkında hedef kitlelerine düzenli bildirimler yapmaları gerekir.

Önemli bir ihtiyaç olan gayrimenkullerin pazarlanması konusunda e posta pazarlama stratejisini doğru kurmak gerekmekte. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi görselliğin ön plana çıktığı ürün satışlarında hedef kitleye gönderilen iletilerin de göze hoş gelen görseller içermesi oldukça önemli. Bu konuda aylık oluşturulan bültenler mevcut müşterilere gönderilebilir. Eğer içerik gerçekten güzelse e postayı alan kullanıcı bu içeriği örneğin facebook’ta paylaşacak ya da bir arkadaşına gösterecektir. Daha sonrasında mevcut abone listenizin nasıl genişlediğine siz bile şaşıracaksınız. Ancak tekrar edelim içerik çok önemli. Aşağıda yurt dışında yapılan bir uygulamanın görselini örnek olarak görebiliriz.

Emlak sektörü adına değerli içerik oluşturabilmek için kullanılacak bir çok blog ve haber kaynağı bulunmaktadır. Bu tür kaynaklardan alınan bilgiler görsel bir e mail tasarımı ile birleştirildiğinde hedef kitle hem bilgilenmiş hem de ürününüzü görmüş olacaktır. Böylelikle insanlar tarafından hem alanınızda uzman hem de iyi bir pazarlamacı olarak anılacaksınız.

Eğer bu anlatılanlara gerçekten harfi harfine uyarsanız hiç tanımadığınız kişilerden telefon alacaksınız ve web sitenize ziyaret çekerek insanların e posta listenize kayıt olduklarını göreceksiniz.

E posta pazarlama kapsamında hedef kitleniz ile kaliteli e-bültenler paylaşarak gittikçe büyüyen ve sadık bir kitle elde edebilirsiniz.

“Emlak sektöründeki e-mail içerikleri standarttır ve sadece bir daire resmi ile dairenin fiyatı paylaşılır” şeklinde düşünebiliriz ancak sadece satış fiyatları ve rakamlara odaklanmanın ötesinde alıcılar için değerli bir içerik oluşturduğunuzda durum çok farklı olacaktır.

MailGraf, yeni müşteriler kazanmanız ve uzun süreli müşteri ilişkileri oluşturabilmeniz için tüm araçlara sahiptir. Şimdi bu farkındalıkla satışlarınızı artırmak istiyorsanız toplu mail gönderimi yapabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki içerik fikirlerine göz atmanızı tavsiye ederiz.

  • Yararlı ev bakımı ipuçları (Örnek, oluk tamiri, çim bakımı, ahşap zeminler, havuz bakımı) – (Hem güven inşa eder hem de e posta paylaşılır)
  • Yerel duyurular (Örnek, okul duyuruları, olaylar) – (Müşteri bağlılığını geliştirir ve e posta paylaşılır)
  • Konut kredisi hakkında bilgiler (Örnek, kredi bilgleri, finansman kaynakları) – (Müşteri bağlılığını geliştirir ve e posta paylaşılır)
  • Gayrimenkul piyasası (Örnek, ev ve iş yeri fiyatları, satış bilgileri) – (Satışa teşvik eder ve e posta paylaşılır)
  • Kendi ilanlarınızı duyurun, çekiliş haberleri yayınlayın. (Alıcılar hizmetleriniz hakkında bilgilenir)
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

dijital pazarlama
e-bülteni

Son yazılar

toplu mail gönderme mailgraf
Menü